Klient zwrócił się z zapytaniem o stworzenie nowej wersji strony jego firmy. Kluczowym dla niego było, aby strona była nowoczesna, ale również wzorowa pod względem możliwości późniejszego wyszukiwania jej w Internecie.

Kim jest nasz klient?

Linare to przedsiębiorstwo zajmujące się ozdabianiem wnętrz betonem architektonicznym oraz produkujące meble z tego materiału. Nowoczesność i design są mocną stroną firmy, a więc cechy te stanowiły główne oczekiwania wobec designu strony.

Jakie funkcje ma spełniać strona?

Strona stanowi o wizerunku firmy. To pierwsze wrażenie, które internauta odnosi po wejściu na stronę może może spowodować, że zaufa nam, lub opuści naszą stronę.

Równie ważnym celem jest zaprezentowanie idei betonu architektonicznego, w innym niż tradycyjny wykorzystaniu. Beton architektoniczny doskonale łączy się z drewnem, tworząc ciepłe i nowoczesne wnętrza – co zostało przedstawione na witrynie klienta poprzez duże obrazy w tle witające już od strony głównej.

Zwróć uwagę na:

Z najważniejszych elementów, które warto wymienić to:

  • Główna strona odpowiada na najważniejsze pytania tj.: jakie produkty forma posiada w ofercie, oraz gdzie są salony, w których można je zobaczyć
  • Realizacje pogrupowane są w katalogi, ułatwiając zarządzanie nimi przez CMS, oraz dodawanie nowych
  • Pełna responsywność (RWD) z dostosowaniem wielkości i czytelności poszczególnych elementów, aby na każdym urządzeniu obsługa strony była łatwa.
  • Pliki do pobrania są zamieszczone razem z wizualizacją produktu
  • Karuzela z logo firm współpracujących, czyli potwierdzenie pozycji na rynku
  • Strona pod względem SEO (Search Engines Optimization) została w pełni dostosowana, aby była łatwo odnajdywana przez wyszukiwarki. Każda strona posiada odpowiednie meta opisy, tytuły w oparciu o dobrane wcześniej słowa kluczowe.
  • Strona jest zoptymalizowana pod kątem prędkości jej otwierania. Cache’owanie, rozmiar zdjęć, minifikacja skryptów i stylów to tylko niektóre z rzeczy, jakie zostały zrobione, aby strona otwierała się szybciej.

Chcesz zobaczyć tą stronę w całości?

Kliknij w przycisk, aby otworzyć ją w nowej karcie.

www.linare.pl

Udostępnij ten wpis

O autorze MajkelG

Zobacz jeszcze